Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Më lini të iki”/ Jo vetëm Lewa, një tjetër bavarez drejt Barcelonës

Jo vetëm Robert Lewandowski, një tjetër bavarez pritet të transferohet te Barcelona. Joshua Kimmich mbylli sezonin e tetë me Bayern Munchen dhe ka vendosur të provojë një tjetër aventurë. Larg Gjermanisë.

Raportimet nga Spanja bëjnë me dije se ylli i Bayernit dëshiron të bashkohet me bomberin polak në “Camp Nou”. Kimmich nuk i kanë pëlqyer aspak ngjarjet befasuese të ndodhura gjatë fazës së dytë të sezonit.

Duke nisur që nga shkarkimi i befasishëm i trajnerit Julian Nagelsmann, i cili u pasua nga Thomas Tuchel. Te Barcelona janë gati ta presin me krahë hapur, me trajnerin Xavi që e cilëson Kimmich si zëvendësuesin perfekt të Sergio Busquets.

Lexo edhe: 

Por, transferimi i 28-vjeçarit te kampionët e Spanjës nuk do të jetë aspak i thjeshtë për t’u realizuar. Pasi Bayerni e cilëson të pashitshëm dhe nuk ka ndërmend të heqë dorë prej tij.

Gjithsesi, pritet që Kimmich t’u kërkojë zyrtarisht drejtuesve që të lejojnë shitjen e tij. Lojtari ka kontratë me rekordmenët e futbollit gjerman deri në vitin 2025.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...