Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Më mbytën propozimet për martesë”, sulmuesi korean fik telefonin!

Cho Gue-Sung debutoi me kombëtaren e Koresë së Jugut në shtatorin e vitit të kaluar dhe deri tani numëron 18 ndeshje dhe 6 gola. 24-vjeçari luan në vendlindje me Jeonbuk Hyundai. Qendërsulmuesi shtatlartë, realizoi dy golat e Koresë në humbjen 2-3 ndaj Ganës.

Kombëtarja aziatike mposhti 2-1 me përmbysje Portugalinë në ndeshjen e fundit në grup, sukses që solli kualifikimin në raundin e 1/8-vë në Botëror, aty ku koreanët do sfidojnë Brazilin të hënën (5 dhjetor, 20:00).

Cho është kthyer në një hero në vendlindje dhe një nga më të dashurit për tifozet femra. Deri përpara fillimit të Kupës së Botës, ai numëronte vetëm 20 mijë ndjekës në faqen e tij në Instagram, teksa tani ndiqet nga 1.6 milionë njerëz!

Një objektiv i arritur pa shumë përpjekje, pasi në faqen e Cho ka vetëm gjashtë postime në total. I fundit u bë pas fitores ndaj Portugalisë, ndërkohë që publikimi tjetër kishte ndodhur në muajin korrik.

Sulmuesi është surprizuar dhe deri tani ka marrë shumë propozime për martesë në vendlindje. Cho dëshiron të ruajë përqendrimin dhe ka vendosur ta mbajë telefonin të fikur gjatë aventurës në Katar 2022!

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...