Merkato

Me Messin apo me Ronaldon? De Ligt i dyzuar për të ardhmen e tij

Tashmë që sezoni 2018/19 ka përfunduar për mbrojtësin e Ajaxit Matijs de Light, edicioni i ri shoqërohet ende me dilemën se cilën fanellë do të mbajë veshur.

Interesi për shërbimet e tij vjen nga të gjitha klubet e mëdha elitarë të kontinentit të vjetër, por 19-vjeçari merr kohën e tij, duke mos e nxituar vendimin që lidhet me të ardhmen dhe mbi të gjitha thekson se aspekti financiar nuk do të ndikojë në vendimmarrje.

“Paratë nuk janë prioritet për mua. Gjëja më e rëndësishme është të di se skuadra ku do të impenjohem, do të jetë një skenë që do të më bëjë protagonist dhe të ketë objektiva ambiciozë”, tha de Ligt.

19-vjeçari nuk do të shkojë më pushime sikundër pjesa tjetër e lojtarëve, por në këtë fazë ai do të reflektojë mbi të ardhmen, pasi momentalisht nuk e fsheh se është shumë i dyzuar.

“Nuk e kam marrë vendimin se ku do të impenjohem, pasi zemra nuk më ka orientuar ende se ku duhet të shkoj, për këtë arsye dëshiroj t’i jap vetes kohën e duhur vijon ai.

Barcelona është një prej klubeve më të interesuara për të marrë shërbimet e holandezit, por vetë de Ligt ka ende dyshime dhe pranon se përtej dëshirës, nuk ndihet plotësisht gati t’u bashkohet katalanëve.

“sigurisht që do të ishte shumë bukur të luaja krah Messit dhe de Jong, por edhe pse një nder i madh që një klub i këtyre përmasave interesohet për mua, ndoshta nuk ka ardhur ende momenti për të qenë pjesë e tyre”, shton de Light, që më deklaratën e tij duket sikur ndez sinjale pozitive për bardhezinjtë e Juventusit, që gjithashtu dëshirojnë marrin në radhët e tyre holandezin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency