Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Me mision special në Greqi, një arbitër shqiptar në derbin e Selanikut

Arbitri Juxhin Xhaja do të “emigrojë” këtë fundjavë drejt Greqisë me mision për të asistuar në ndeshjen e elitës greke, Aris-Paok. Xhaja do të jetë në dhomën e VAR-it në derbin e Selanikut teksa arbitri shqiptar në shumë raste është preferuar edhe në arenën ndërkombëtare duke fituar besimin në instancat më të larta.

Një risi kjo për Xhajën duke qenë se nuk ka asistuar më parë në një sfidë të kampionatit grek. Kjo ndeshje do të zhvillohet më datë 19 mars duke nisur nga ora 18:00.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...