Serie A

Më në fund ka një datë zyrtare për rinisjen e Serisë A

Tashmë ka një datë zyrtare për rinisjen e Serisë A. Pas një takimi më pak se një orë mes drejtuesve të futbollit dhe qeverisë italiane, palët ranë dakord duke caktuar 20 qershorin për rinisjen e kampionatit elitar italian.

“Takimi ishte shumë i dobishëm, tani Italia po riniset dhe është e drejtë që të rinisë edhe futbollit. Sot iu ndez drita jeshile protokollit të Federatës,  që konfirmonte detyrimin e karantinës me mirëbesim, në rast të pozitivitetit të ndonjë futbollisti. Nëse kurba e të infektuarve do të ndryshojë (për keq), kampionatin do të pezullohet përsëri. Federata më ka siguruar se ka një plan B, play off-et, dhe një plan C, marrjen të mirëqenë të renditjes aktuale. Pra, mund të themi s kampionati do të rinisë më 20 qershor. Është mundësia që më 13 dhe 17 qershor të zhvillohen gjysmëfinalet dhe finalja e Kupës së Italisë,”- deklaroi pas mbledhjes ministri Spadafora.

Kalendari i ri do të përcaktohet nga Federata brenda orëve të ardhshme. Këtë të premte është programuar zhvillimi i një asambleje të Ligës së Serisë A. Synimi është që fillimisht të luhen ndeshjet e prapambetura dhe të përfundojë sa më shpejt Kupa e Italisë (finalja do të luhet më 17 qershor).

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency