Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Më pëlqejnë si skuadër, kanë super trajner”, CR7: Sa bukur nëse fitojnë titullin

Cristiano Ronaldo mbetet në qendër të vëmendjes edhe kur nuk luan. Sulmuesi portugez ka prishur raportet me Manchester United dhe po pret merkaton e dimrit për të gjetur një skuadër të re, edhe pse për momentin është i përqendruar për të bërë sa më mirë me Portugalinë në Kupën e Botës Katar 2022, e pesta për të.

Në intervistën e gjatë për gazetarin Piers Morgan, pesë herë fituesi i Topit të Artë thuri elozhe për Arsenalin. Ekipi i Mikel Artetës po dominon Premier League këtë sezon. Topçinjtë kryesojnë Premier League me pesë pikë mbi Manchester City, duke qenë në rrugën e duhur për të rikthyer titullin në klub pas 19 vitesh.

Nëse nuk do e fitonte Manchester United titullin, do të doja ta fitonte Arsenali, do lumturohesha nëse do ia dilnin, pasi janë një skuadër të cilën më pëlqen ta shoh. Më pëlqejnë lojtarët dhe trajneri. Ata kanë realisht një skuadër shumë të mirë”, deklaroi CR7.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....