Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Më pëlqyen shumë dy cilësi”, Allegri: Titulli? Jo, duam 76 pikë

Juventusi fitoi sot 3-1 kundër Lazios, sukses që ka gëzuar jo pak trajnerin Max Allegri. Bardhezinjtë iu falën golave të Vlahovic (2x) dhe Federico Chiesas për të thyer nënkampionët e Italisë.

Allegri theksoi pas ndeshjes se objektivi i skuadrës së tij është arritja e kuotës së 76 pikëve në fundin e sezonit.

 

Jam i kënaqur me performancën e skuadrës, me fitoren dhe qëndrimin e djemve. Të gjithë ishin shumë mirë sot.

Lexoni edhe: 

Atmosfera ishte pozitive, jam i kënaqur. Por duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë. Objektivi ynë është të arrijmë në katërshen e parë.

 

Më pëlqeu shumë aspekti teknik dhe karakterial i skuadrës. Dua të saktësoj se nuk do e kemi aspak të lehtë të sigurojmë katërshen e parë.

Na nevojiten 76 pikë. Titulli kampion? Jo, nuk e mendojmë fare… ”, theksoi trajneri i Juventusit.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...