Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Më shumë gola? I bëjmë ndeshjen tjetër”, Mkhitaryan: Ka kohë për finalen

Inter ia doli me sukses në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League teksa mposhti Milanin me rezultatin 0-2. Por, fitorja mund të kishte marrë përmasa edhe më të mëdha nëse zikaltërit do të shfrytëzonin mundësitë e krijuara.

Një nga autorët e golave, Henrikh Mkhitaryan thekson se skuadra e tij do të shënojë sërish në ndeshjen e kthimit ndërsa shtoi se për finalen është e ndaluar të mendohet, të paktën për momentin.

“Kishim një dëshirë të madhe për të fituar ndeshjen, pjesën e dytë menaxhuam shumë mirë dhe kjo është meritë e shokëve të skuadrës. Na pret një luftë në ndeshjen tjetër.

Më shumë gola? Do të ishte bukur të shënonim më shumë, i patëm rastet. Por, jam i bindur se do t’i shënojmë në ndeshjen e dytë. Nuk e mendojmë finalen dhe jemi të fokusuar vetëm te ndeshja e kthimit”, u shpreh Mkhitaryan.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...