Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Me sytë nga talenti i PAOK-ut, klubet e Premier League i vështirësojnë punën Maldinit

Giannis Konstantelias, mesfushori sulmues që luan për PAOK-un e Selanikut, është duke u vëzhguar me shumë interes nga Maldini e Milan.

Sipas raportimeve të medieve italiane “kuqezinjtë” janë gati të ofrojnë 10 milionë euro me Maldinin, i cili tashmë ka pasur kontakte me drejtorin e klubit grek, i cili kërkon 15-20 milionë.

Lexo edhe

Megjithatë interes për talentin 20-vjeçar kanë shfaqur edhe Salzburg e Sevilla, ndërsa së fundmi theksohet se ka edhe Premier League që e kanë pikasur talentin, dhe në një situatë të tillë “Djalli” duhet të nxitojë për të bindur grekët, që të sigurojë kartonin e mesfushorit, pasi gara sa po vjen e po vështirësohet.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...