La Liga

Me Valencian në Champions, Rodrigo qëndron në “Mestalla”

19 gola në 42 ndeshje me Valenncian kanë konfirmuar Rodrigon si një nga sulmuesit më të mirë këtë sezon në Spanjë, çka ka tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha për 27-vjeçarin. Vetë lojtari spanjoll ka pranuar se ka interesim nga disa ekipe, teksa sqaroi se ideja e tij është të qëndrojë te Valencia pas një sezoni fantastik. Me kualifikimin në Champions Leaue, Valencia nuk e ka të domosdoshme shitjen e Rodrigos ndaj dhe kjo “martesë” pritet të zgjasë të paktën edhe një sezon ashtu siç shpresojnë tifozët.

 

To Top