Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Më vjen turp, ky është momenti më i keq i futbollit spanjoll”

Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas u ndal edhe te çështja Negreira gjatë prononcimit për shtypin spanjoll. Barcelona ndodhet nën hetim se i ka paguar 7 milionë euro Jose Maria Enriquez Negreira.

Ky i fundit mbante postin e zëvendëspresidentit të komitetit teknik të arbitrave në periudhën 2003-2018. “Më vjen turp. Aktualisht nuk ekziston asnjë lloj shpjegimi në lidhje me atë që ka ndodhur.

LEXO EDHE:

Nuk mbaj mend më parë një moment krize institucionale. Nuk është në rrezik vetëm reputacioni i Barcelonës, por edhe ai i ekipeve të tjera. Ky është momenti më i keq në historinë e futbollit spanjoll”, deklaroi Tebas.

Gjatë prononcimit për Movistar, kreu i La Liga-s komentoi edhe VAR-in. Tebas pretendon që njerëzit që punojnë me teknologjinë të jenë të pavarur dhe të duhurit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...