Merkato

Medel drejt rikthimit në Itali, kontakte të avancuara me…

Vetëm pak ditë më parë Gary Medel u bë protagonist i një sherri qesharak me Lionel Messin, që u kushtoi të dyve përjashtimin nga ndeshja e vlefshme për vendin e tretë të Kupës së Amerikës, mes Argjentinës dhe Kilit.

“Pitbull”, siç cilësohet ndryshe kapiteni i kilenëve, tani ka përfunduar në “radarët” e Fiorentinës, që ka ndërmend të rrëmbejë mesfushorin nga Besiktasi dhe ta rikthejë në Serinë A, aty ku Medel luajti për 3 sezone me Interin.

Klubi vjollcë kërkon të kënaqë Montellën, duke i vënë në dispozicion një mesfushor me mjaft grintë, që për më tepër arrin të shprehet mjaft mirë edhe në qendër të mbrojtjes, duke u konfirmuar si një futbollist polivalent.

Nga ana tjetër, zyrtarët e klubit të Besiktasit kanë theksuar se kartoni i Gary Medel vlen 6 milionë euro dhe se janë gati të negociojnë vetëm një shitje përfundimtare, kushte me të cilat Fiorentina ka rënë dakord.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency