Merkato

Medel pranë rikthimit në Itali, këtë herë me fanellën e…

Pas një aventure dy vjeçare në kampionatin turk me fanellën e Besiktasit, mesfushori kilen Gary Medel është gati të rikthehet në Itali, por këtë herë me fanellën kuqeblu të Bolognës.

Emilianët kanë gjetur akordin me klubin turk për blerjen e kartonit të Medel, kundrejt 2.5 milionë eurove, ndërsa mesfushorit i kanë ofruar një kontratë dy vjeçare me pagë prej 1.7 milionë eurosh në sezon.

Marrëveshja pritet të zyrtarizohet ditën e sotme, ndërsa kileni pritet të mbërrijë në Itali gjatë ditës së nesërme për të kryer vizitat mjekësore dhe për t’u vënë në dispozicion të Mihajloviç.

Gary Medel është një njohës i mirë i kampionatit italian, pasi ka luajtur për dy sezone edhe me Interin, ndërsa është një futbollist që mund të luajë qoftë si shkatërrues, qoftë si qendërmbrojtës, rol që e bën vazhdimisht te Kili.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency