Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Media kroate kritikon Brozoviç: E mbylli me futbollin, që kur iku në Arabi

Media kroate kritikon Brozoviç: E mbylli me futbollin, që kur iku në Arabi

Ashtu si Shqipëria, edhe Kroacia e nisi Europianin me një humbje 3-0 ndaj Spanjës, teksa në shtypin kroat ka përfunduar në qendër të kritikave ish-mesfushori i Interit, Marcelo Brozovic.

Ky i fundit sezonin e kaluar u transferua te arabët e Al Nassr, megjithatë forma e tij ndaj Spanjës linte për të dëshiruar dhe kritikat në shtypin kroat nuk kanë munguar për rënien që ka pësuar mesfushori.

“Ndeshja e fundit e mirë e Brozovic me kombëtaren daton ndaj Spanjës një vit më parë. Çfarë ka ndodhur që atëherë? Është transferuar në Arabi dhe ka rënë ndjeshëm. Nuk është njësoj si të luash në një kampionat modest, apo të jesh te Interi dhe të përballesh me skuadra të mëdha çdo javë. Forma e tij është e papërshtatshme për t’u përballur me kundërshtarë si Spanja apo Italia. Në fund të fundit, janë ndeshjet ndaj kundërshtarëve të fortë ato që të përgatisin më mirë për evente të mëdha si Kampionati Europian”, thuhet në analizën e publikuar në një nga mediat kroate.

Lexo edhe:

Sfida  e radhës e Kroacisë do të jetë pikërisht kundër Shqipërisë pasditen e 19 qershorit në Hamburg, aty ku të dy skuadrat do të kërkojnë pikët e para në Euro 2024.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...