Premier League

Mediat angleze: Dënimi i City-t mund të pezullohet, në pritje të Apelit

Mediat angleze raportojnë sot se dënimi i Manchester Cityt me ndalim të pjesëmarrjes në kompeticionet europiane për dy sezone, nga ana e UEFA-s, mund të pezullohet në ditët në vijim, në pritje të vendimit të Apelit.

Klubi anglez ka apeluar dënimin e ashpër të qeverisë europiane të futbollit, por duke qenë se vendimi i apelit mund të vonojë jo pak, nuk përjashtohet skenari që vendimi të pezullohet përkohësisht.

Ferran Soriano, drejtues te Manchester City i quajti akuzat e UEFA-s si të sajuara dhe të pavërteta, dhe u shpreh i bindur se anglezët do të gjejnë drejtësi në TAS, por nuk e përjashtoi mundësinë e pezullimit të vendimit përkohësisht.

“Akuzat ndaj nesh janë false dhe tërësisht të pavërteta. Jemi të bindur që do të fitojmë drejtësinë në TAS, por shpresoj që kjo të marrë fund sa më shpejt, pasi kemi nevojë të planifikojmë merkaton”, deklaroi Soriano.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency