Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mediat italiane bëjnë për “ujë të ftohtë” Bajramin: E ka mendjen në merkato, jo në lojë

Nedim Bajarami është një nga emrat më të diskutuar të momentit në futbollin italian.

Mesfushori i kombëtares shqiptare prej javësh po diskutohet për një lëvizje në drejtim të Fiorentinës.

Megjithatë së fundmi duket se Bajrami e ka humbur përqendrimin te ndeshjet e Empolit dhe kjo u duk edhe në takimin e së dielës kundër Leçes, e cila u mbyll me rezultatin 1-1.

Pas kësaj sfide, mediat italiane kanë bërë vlerësimin e lojtarëve dhe shqiptarit i është dhënë nota 5.5.

Në shkrimet e mediave italiane di “Tuttosport” apo “Gazzetta dello Sport” theksohet se Bajrami nuk e kishte mendjen fare te ndeshja, sipas tyre, mesfushori tashmë mendon vetëm për merkaton dhe harron të luajë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...