Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mediat kiliane e bëjnë të kryer, Vidal i jep lamtumirën Inter-it këtë verë

Arturo Vidal do të transferohet në Brazil te Flamengo në javët e ardhshme të kësaj vere. Mediet kiliane raportojnë se gjithçka është vendosur dhe shumë shpejt mesfushori do të bashkohet me klubin brazilian.

Vidal ka kohë që po sheh për mundësi të reja, pasi koha e tij te Inter ka përfunduar dhe Flamengo prej kohësh kërkon shërbimet e 35-vjeçarit.

Deri në këto momente kishte dyshime për afrimin e mesfushorit te Flamengo, kjo për faktin se trajneri Paulo Sousa dëshiron të krijojë një ekip të ri në moshë, megjithatë ai është bindur për formën e Vidal dhe transferimi do të ndodhë.

Mënyra se si Vidal do largohet nga Interi mbetet për t’u parë, pasi kontrata mes palëve skandon në verën e 2023-shit, por ajo që duket e sigurt është që mesfushori do largohet nga “zikaltërit”, për t’u transferuar te Flamengo.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...