Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Megi Doçi dominuese absolute, fiton “Këpucën e Artë” për femra me “lumë” golash

Megi Doçi
Megi Doçi

Sulmuesja e Vllaznisë, Megi Doçi mori çmimin si golashënuesja më e mirë e futbollit për femra në Shqipëri. Njëjtë si në sezonin e kaluar Doçi përsëri veten, me një tjetër sezon fantastik jo vetëm në aspektin individual, por edhe në atë ekipor.

Me Vllazninë e saj, Megi Doçi fitoi jo vetëm që kampionatin në Shqipëri, por arriti edhe në grupet e Championa League për femra, ku shënoi edhe golin e vetëm të vajzave kuqeblu, pikërisht ndaj Realit në Madrid.

Megi Doçi

Megi Doçi

Doçi është një nga futbollistet më të rëndësishme jo vetë të Vllaznisë, por dhe të Kombëtares së Shqipërisë. Kapitenia kuqezi është e vetmja që në këtë mbrëmje merr dy trofe, teksa është një nga ambasadoret më të mira të futbollit të femrave.

Lexo edhe

Simon Simoni “Talenti i Vitit”: Në Shqipëri ka mjaftueshëm talente

“Na ka munguar SuperSporti”, Halili: 2-3 futbollistë nuk dhanë maksimumin në Europë!

Topi i Artë, Mazrekaj: Nder i madh! Rikthimi? Kisha mllef, nuk besonin tek unë

Talentja e vitit 2022, një 16-vjeçare merr çmimin e parë të mbrëmjes

Pas fitimit të çmimit, 26-vjeçarja u shpreh: “Kënaqësi të jem sonte mes më të mirave dhe më të mirëve. Diçka e bukur, organizim i bukur. Falënderoj FSHF-në për zhvillimin e futbollit të femrave në Shqipëri. Ky çmim i dedikohet familjes time, që më ka mbështetur gjithmonë“.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...