Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr, gati të luaj titullar

Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr
Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr

Fjalë pak dhe i përqendruar te ndeshja me Poloninë. Kështu u shfaq Anis Mehmeti, një nga prurjet e reja të Sylvinhos në Kombëtare, në konferencën për shtyp nga ambientet e Shtëpisë së Futbollit në kryeqytet.

Ai zbuloi emocionet e grumbullimit me kombëtaren, teksa tha se është gati që cilësitë që ka, ti vërë në dispozicion të skuadrës, me qëllim marrjen e maksimumit në Poloni.

A mendoni se transferimi në janar solli edhe grumbullimin e parë në Kombëtare?
Po, sigurisht, ajo lëvizje ndikoi që unë të jem këtu sot.

Lexo edhe: 

A e prisni një fanellë titullari në Varshavë?
Po, unë jam gati. Luaj edhe sulmues i majtë, edhe fantazist, ndaj jam i përgatitur për të luajtur nga minuta e parë.

Cili është objektivi i skuadrës në Poloni?
Shkojmë në Poloni me synimin për të fituar. Kemi lojtarë shumë të fortë, që luajnë në skuadra të mira, ndaj duam të marrim tre pikët. I dimë vlerat e kundërshtarit, por ne shohim vetëm lojën tonë. Jemi gati të bëjmë lojën tonë, për të marrë maksimumin.

A mendoni se ftesa ka ardhur në momentin e duhur?
Është ëndërr për mua dhe familjen, që të luaj për kombëtaren shqiptare dhe të luaj për fanellën kuqezi. Unë kam folur me Sylvinhon, që kërkon të bëj të njëjtën gjë që po bëj me klubin në Angli.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka folur për kanalet zyrtare të kombëtares së tij pas barazimit 2-2 ndaj Shqipërisë. Ai deklaroi se në këtë...

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Momenti i së vërtetës. Shqipëria përballet me Kroacinë në ndeshjen e dytë në grup, në një sfidë ku të dyja skuadrat, të mundura në...