Serie A

Meite i bashkohet zyrtarisht Milanit, zbulohen detajet e transferimit

Soualiho Meite është zyrtarisht një futbollist i Milanit, pasi ka kryer vizitat mjekësore paraditen e sotme dhe ka hedhur firmën mbi kontratën që do ta mbajë të lidhur me kuqezinjtë të paktën deri në fund të sezonit.

Marrëveshja e transferimit me Torinon është arritur mbi bazën e huazimit me të drejtë blerjeje për shifrën e 8 milionë eurove, plus bonuse, ndërsa tani është radha e Meite që të bindë Piolin e drejtuesit kuqezi me paraqitjet e tij.

Mesfushori me origjinë nga bregu i Fildishtë do të jetë në dispozicion të trajnerit Stefano Pioli që për ndeshjen e të hënës në mbrëmje ndaj Cagliarit, duke parë edhe emergjencën që kanë kuqezinjtë në këtë repart.

Në fjalët e para si futbollist i Milanit, mesfushori Meite tha se ka folur me patriotin e tij, Franck Kessie dhe se do të bëjë gjithçka për të ndihmuar kuqezinjtë të fitojnë titullin dhe për t’i bindur ata për blerjen përfundimtare të kartonit.

“Milani është i pari dhe duhet të qëndrojë në këtë pozicion me çdo kusht. Kam folur me Kessie dhe jam këtu për të dhënë kontributin tim. Dua t’i bind drejtuesit dhe trajnerin për blerjen përfundimtare në fund të sezonit”, u shpreh mesfushori 26-vjeçar Meite.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency