Kupa e Shqiperise

Mema: Më kënaq rezultati, por mund të luanim më mirë

Intervista e trajnerit të Tiranës, Ardian Mema, dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pas ndeshjes që bardheblutë fituan me rezultatin 3-0 ndaj laçit, në Kupën e Shqipërisë.

Fituat 3-0, me një lojë të bukur. A mendoni se e keni prerë biletën tashmë për në gjysmëfinale?
Nuk jam shumë i kënaqur me mënyrën e lojës, pasi kemi bërë edhe gabime, si në fazën mbrojtëse, ashtu edhe në atë sulmuese. Megjithatë duhet të pranoj se më kënaq rezultati, që është mjaft i mirë dhe na jep qetësi për ndeshjen e kthimit.

Sa larg mund të shkojë Tirana në Kupën e Shqipërisë?
Rezultati i sotëm na jep garanci për të administruar mirë ndeshjen e kthimit, pro duhet të rrimë me këmbë në tokë dhe t’i marrim takimet me radhë.

Cili është roli i Muçës në skuadër? A pritet të shohim të rinjtë më gjatë në fushë?
Kam parasysh të gjithë të rinjtë, por duhet pritur momenti i duhur, për të qenë të gatshëm të luajnë me Tiranën. Nuk dua të merrem me emra të përveçëm, pasi për mua janë të gjithë njësoj. Mjafton që dikush të jetë gati dhe unë e hedh në fushë. Secili duhet të meritojë vendin në fushë. Muçën e pres të rikuperohet sa më mirë, pasi e kam edhe krah të djathtë në dhomat e zhveshjes, ku më ndihmon shumë në administrimin e grupit.

Sot pamë të njëjtën Tiranë që ishte në derbi…
Është e drejtë, por kemi pasur edhe probleme dëmtimesh, që po i rikuperojmë gradualisht. Megjithatë duhet theksuar se ekipi ka krijuar një fizionomi loje dhe po luan mirë, ndaj nuk ka pasur arsye për të bërë shumë ndryshime. Sa u përket atyre që kanë mbetur në stol, është e drejta e tyre që të punojnë shumë dhe të tregojnë se meritojnë më shumë minuta.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency