Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Memolla: Kombëtarja? Nuk e prisja!

Hysen Memolla: “Nuk e prisja këtë ftese por jam shumë i lumtur që bëj pjesë në Kombëtare dhe shpresoj të jap 100 % me skuadrën”.
Kjo është fjalia hapëse e konferencës së parë për shtyp si ikuqezi për mbrojtësin 25-vjeçar Hysen Memolla, i cili po shijon momentet e krenarisë që të dhuron fanella e skuadrës përfaqësuese. Me një karrierë të madhe ndërkombëtare, Memolla do të shtojë më shumë cilësi në repartin e tërhequr të skuadrës kuqezi dhe me përulësi pranon çdo vendim që trajneri Christian Panucci do të marrë.

“Jam këtu për të punuar. Agolli ai është kapiten i ekipit dhe unë e respektoj, për të tjerat vendos trajneri. Ky është shansi im dhe  tani shpresoj të tregoj veten”.

Në vijim, mbrojtësi i lindur në Kavajë e pranon se Gianni De Biassi nuk e ka kontaktuar asnjëherë dhe thirrja e Panuccit është si një rrufe në qiell të hapur për të. Ai nuk kursen gjithashtu një koment edhe për çështjen “Cikalleshi”.

 

“Nuk kisha raport me De biasin por jam shume i lumtur edhe pse nuk e di se cfare ka ndryshuar me Panuccin. Trajneri kërkon shumë disiplinë dhe ne duhet të jemi të gjithë të bashkuar”.

Në këndvështrimin e mbrojtësit 25-vjeçar, asnjë kundërshtar nuk duhet të nënvlerësohet, madje as LIhtenshtejni. Ai e mbyll konferencën e shtypit duke theksuar se dy sfidat e para të muajit Shtator kanë të njëjtën shkallë vështirësie dhe duhen vlerësuar maksimalisht.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....