Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Memolla largohet nga Egnatia, e zëvendëson ish-lojtari i Partizanit

Hysen Memolla mbyll aventurën me Egnatian. Mbrojtësi ishte pjesë e rrogozhinasve prej janarit të vitit 2023, por tashmë ish-lojtari i kombëtares pritet që ta vazhdojë karrierën në Turqi.

Rolin e 31-vjeçarit në skuadrën e trajnerit Edlir Tetova pritet ta trashëgojë Sodiq Atanda, ish-lojtar i Partizanit. 30-vjeçari e njeh mjaft mirë ambientin rrogozhinas pasi ishte pjesë e skuadrës sezonin e fundit, por u largua në verë.

Megjithatë, lojtari do të rikthehet të veshë sërish fanellën e Egnatias edhe në sezonin që sapo ka nisur.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...