Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

“Menaxher dhe pjesë e stafit teknik”, Mc Kresha bashkohet me klubin dardan

Përveç pasionit të madh për muzikën, artisti i njohur nga Mitrovica, Kreshnik Fazliu, i njohur me emrin e artit Mc Kresha, ka një pasion të madh edhe për futbollin.

38-vjeçari nisi ditë më parë një kurs për trajner në Shkodër. Dhe ia doli të merrte licencën e UEFA C.

Mc Kresha ka tashmë të drejtën të aplikojë për UEFA B. Ndërkohë, sot është bërë pjesë e një klubi dardan.

Lexo edhe:

Me kënaqësi ju njoftojmë se Mc Kresha ka pranuar të bashkohet me klubin e futbollit Phoenix. Si pjesë e stafit teknik dhe menaxher gjeneral.

E falënderojmë dhe na nderon për bashkëpunimin e tij me trajnerin Gani Sejdiu. Zyrtarizimi behet ne ditët ne vijim”, lexohet në postimin e FC Phoenix-Banjë. Klub që garon në divizionin e dytë të futbollit të Kosovës.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....