Serie A

Menaxheri i Dybalës largohet nga Italia, Juve merr kohë për rinovimin

Pas një muaji qëndrim në Torino, menaxheri i Paulo Dybalës dhe drejtuesit e Juventusit nuk arritën marrëveshje për rinovimin e kontratës së sulmuesit argjentinas dhe shtynë gjithçka për në muajin janar.

Mediat italiane raportojnë se kërkesat e Dybalës janë cilësuar të ekzagjeruara nga drejtuesit e Juventusit, që kanë ofruar shumë më pak për zgjatjen e kontratës, por kanë lënë gjithçka të hapur për ta diskutuar në janar.

Kjo pasi numri 10 i klubit bardhezi kërkon një pagë prej 15 milionë eurosh neto dhe një rol protagonisti në skuadër, ndërsa drejtuesit e Juves kanë preferuar të marrin kohë dhe të shohin si do të ndryshojë situata e krijuar nga pandemia.

Në kushtet aktuale, kur luhet me stadiume të mbyllura dhe kur ekziston rreziku i ndërprerjes sërish të futbollit, Juventusi nuk mund t’i ofrojë Dybalës një pagë të tillë për 5 vitet e ardhshme, por gjërat mund të jenë ndryshe nëse situata rikthehet në normalitet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency