Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Menaxheri i “yllit” të Napolit: Do të rinovojmë, De Laurentiis di ta mbajë fjalën

Historia mes Napolit dhe Kvaratskhelia do të vazhdojë për një kohë të gjatë. Pavarësisht zërave për interes të fortë nga Reali i Madridit, Bayerni dhe Barcelona, ​​gjeorgjiani është i destinuar të qëndrojë nën Vezuv edhe për disa sezone të tjera.

Presidenti De Laurentiis synon të mbyllë marrëveshjen e re me gjeorgjianin (aktualisht është nën kontratë deri në vitin 2027) duke rritur gjithashtu pagën e tij, aktualisht e barabartë me rreth 1.4 milionë euro.

“Khvicha meriton më shumë dhe së shpejti do të marrë atë që dëshiron – u tha menaxheri i tij, Mamuka Jugeli, kolegëve të tij në shtëpi – . De Laurentiis i mban premtimet e tij”.

Referenca është pa dyshim për zgjatjen e kontratës së 22-vjeçarit, tashmë lider i Napolit që fitoi kampionatin dhe shënoi 3 gola dhe dha 4 asistime në Serie A në këtë pjesë të parë të sezonit.

Lexo edhe:

“Kvara dhe familja e tij janë të kënaqur. Tani ai është në formë dhe këtë sezon po rritet shumë. Në sezonin e tij të parë në Itali i befasoi të gjithë. Vetë ai e priste të kishte një vit të tillë”, përfundoi agjenti i “playmaker”-it gjeorgjian, i afruar në vitin 2022 nga drejtori sportiv Giuntoli (tani tek Juventusi), për rreth 10 milionë euro.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....