Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Mendilibar: Ndeshja në Torino na motivon për të bërë më mirë në shtëpi

Jose Luis Mendilibar, trajneri i Sevillas, ka folur për mediet në prag të ndeshjes gjysmëfinale të Europa League me Juventus.

Gjatë konferencës Mendilibar u shpreh se ndeshja në Torino i motivon që të bëjnë më mirë në shtëpi.

Lexo edhe: 

“Ndeshja në Torino na jep besim dhe na motivon për të bërë mirë në shtëpi. Pas ndeshjes në ‘Old Trafford’ pati më shumë dyshime për kualifikimin në raundin tjetër, por ne do të tentojmë”,-tha ai.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...