Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Mentor Mazrekaj e mbyll me Laçin, ja mesazhi i tij falënderues

Mentor Mazrekaj mbyll përvojën me Laçin në Kategorinë Superiore. Futbollisti 34-vjeçar largohet pas tri sezonesh me skuadrën kurbinase, periudhë gjatë së cilës ka shënuar 12 gola në Superiore.

Kujtojmë që Mazrekaj shkëlqeu fillimisht elitën e futbollit shqiptar me Partizanin në vitet 2013-2017.

Lexo edhe:

Postimi i Mazrekajt:

“Ju njoftoj nëpërmjet këtij postimi se që nga sot nuk jam më pjesë e Laçit. Falënderime të veçanta për presidentin Pashk Laska dhe Prof. Shpëtim Duron që mundësuan rikthimin tim në futbollin aktiv.

Kanë qenë 3 vite të mrekullueshme me rezultate historike si në kampionatin shqiptar ashtu edhe në arenën ndërkombëtare me kalimin e shumë tureve.

Falënderime për të gjithë tifozët që na përkrahën pavarësisht rezultateve. Me shume respekt, Mentor Mazrekaj.”

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...