Formula 1

Mercedes feston fitoren në shtëpinë e Ferrarit (Video)

Më 22 Tetor Mercedes fitoi titullin kampion të Formula 1 për konstruktorë, ndërsa 1 javë më pas, Lewis Hamilton u shpall kampion bote për pilotë. Në të dy rastet janë lënë pas Ferrari dhe piloti i saj, gjermani Sebastian Vettel.

Gjithsesi, në orët e fundit, Mercedes ka realizuar një spot, ku feston fitoren pikërisht në shtëpinë e Ferrarit, në Maranello. Një makinë Mercedes, me ngjyrë jeshile, parakalon në pistën dhe zyrat e ‘kokëkuqes’, dhe le Maranellon.

Mjaft interesant edhe mesazhi i përcjellë në fund të videos, ku thuhet: “Vlera e një fitoreje, përcaktohet nga madhështia e kundërshtarit”. Kjo video përshkruan edhe njëherë Fair Play-n që ekziston mes 2 prej rivalëve më të egër të botës së automobilizmit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency