Formula 1

Mercedes “pushton” edhe Monacon, Vettel ngjitet në podiumn

Formula 1 vijon të zhvillohen nën dominimin e Mercedesit, që fitoi edhe garën e 6 sezonale, teksa në Monaco i pari u rendit kampioni në fuqi i botës, Lewis Hamilton, i cili fitoi edhe garën e katërt për këtë sezon.

Britaniku u rendit i pari në provat zyrtare dhe këtë pozitë e mbajti thuajse gjatë gjithë garës, duke lënë pas vetes makinën Ferrari të Sebastian Vettel dhe shokun e skuadrës, Valteri Bottas.

Vlen të theksohet se Ferrari vijon të paraqitet mjaft dobët, teksa gjatë këtij sezoni numëron vetëm 3 podiume, dy vende të treta dhe një vend të dytë.

Piloti tjetër i “kokëkuqes”, Charles Leclerc dështoi totalisht në garën në shtëpinë e tij, sepse pas tentativës për të rikuperuar pozicionet e nisjes, doli jashtë gare.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency