Formula 1

Mercedes vijon dominimin, Hamilton triumfon në Barcelonë dhe merr kreun e renditjes

Mercedes vijon dominimin total në këtë sezon të Formulës 1, pasi edhe në garën e Barcelonës, që ishte e pesta sezonale, dy makinat e skuadrës gjermane e mbyllën në krye.

Ishte kampioni në fuqi i botës, Lewis Hamilton ai që u nis i dyti, por e mbylli garën në krye, madje duke regjistruar edhe xhiron më të shpejtë, çka i dha mundësinë të dalë me 26 pikë nga Barcelona, për të marrë kryesimin e renditjes për pilotë, me 112 pikë.

Piloti tjetër e skuadrës gjermane, Valteri Bottas, i cili e nisi garën i pari, arriti ta mbyllë pas britanikut, ndërsa në vendin e tretë u rendit piloti i Red Bull, Max Verstappen.

Një tjetër garë për t’u harruar për pilotët e Ferrarit, që nuk arritën as podiumin këtë herë, duke u renditur përkatësisht Vettel në vendin e katërt dhe Leclerc në vendin e pestë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency