Formula 1

Mercedesi, gati kontratën faraonike për Lewis Hamilton

Një kontratë faraonike projektohet për kampionin e botës së shpejtësisë, Lewis Hamilton. Pas trofeut të katërt në Formula 1, që anglezi ngriti të dielën e shkuar, shtypi britanik paralajmëron edhe shpërblimin që skuadra e Mercedesit ka menduar për pilotin e saj. “Kontrata aktuale mes palëve skadon në fund të vitit të ardhshëm, por ashtu sic shkruan “Evening Standard”, Mercedesi është duke përpiluar rinovimin prej tre vitesh për Hamilton me shifrën stratosferike 53 milionë euro në sezon.

“Procesi ka nisur, tashmë duhet vetëm të perfeksionohen detajet dhe shtrirja në kohë e kontratës, duke parë se cfarë tjetër mund të bëj më shumë për skuadrën dhe sponsorët e ansjelltas.  Jam i bindur se muajin tjetër do të gjejmë kohën për t’u ulur në bisedime. Gjithsesi, ne duhet ende të mendojmë për dy garat e radhës, për ta mbyllur edhe më bukur këtë sezon triumfues,” – deklaroi Hamilton pas ceremonisë festive për suksesin e tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency