Formula 1

Mercedesi pa rivalë, në Francë triumfon Hamilton

Lewis Hamilton dhe Mercedes vazhdojnë të dominojnë garat e Formula 1 për Botërorin e këtij viti. Piloti britanik nuk kishte rivalë në Çmimin e Madh të Francës, duke triumfuar në garën e 6-të sezonale nga 8 të zhvilluara gjithsej. Në vendin e dytë u rendit piloti tjetër Mercedesit, Valtery Bottas, ndërsa në shkallën më të ulët të podiumit u ngjit Charles Leclerc. Vetëm vendi i katërt Max Vertasppen, që i parapriu në finish Sebastain Vettelit.

Askush nuk e kishte menduar, pa u nisur sezoni, se Mercedesi me pilotët e tij do të kishte një diferencë kaq të madhe me rivalët, duke i fituar të gjitha garat. Në renditjen e përgjithshme Hamilton kryeson me 187 pikë, ndërsa shoku i tij i skuadrës, Bottas, ndjek me 151 pikë. Veni i tretë për Vettel, me 111 pikë, shumë pak për të pretenduar zbritjen e britanikut nga froni.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency