Formula 1

Mercedesi zbulon makinën e re me të cilën do të garojnë Hamilton dhe Bottas

Pasi prezantoi telajon e re, duke konfirmuar edhe kontratën 5-vjeçare të sponsorizimit me kompaninë Ineos, Mercedesi këtë të premte bëri edhe prezantimin zyrtar të makinës së re, W11, me të cilën do të garojnë Lewis Hamilton dhe Valteri Bottas në Botërorin e F1.

Siç u pa edhe në momentin e prezantimit të telajos, Mercedesi e ka ruajtur traditën, teksa në të dominon ngjyra gri me ngjyrën e gjelbër të sponsorit Petronas në zona të caktuara dhe me logon e sponsorit të ri, Ineos, me ngjyrë të kuqe. Ai që e përjeton në mënyrë të veçantë këtë vit në Formula 1 është pikërisht Lewis Hamilton, pasi në lojë është jo vetëm rinovimi i kontratës, që skadon në fund të këtij viti, por edhe barazimi i rekordin të Michael Schumacher me 7 tituj botërorë për pilotë. Anglezi vendosi të ndryshonte edhe ngjyrat e helmetës së tij, ku spikat prania e një tonaliteti të ngjyrës vjollcë mbi bazën e bardhë.

Ndërkaq, Hamilton dhe Bottas kanë kryer edhe xhirot e para me makinën e re në pistën e Silverstone, në pritje të testeve zyrtare parasezonale, që do të nisin në 19 shkurt në Montmelo të Barcelonës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency