Superkupa e Shqipërisë

Mërgjyshi do Superkupën: Do të ishte ogur i mirë për sezonin

Vetëm pak orë në krye të stolit të Laçit dhe menjëherë një test i rëndësishëm. Sezoni i kurbinasve dhe Artan Mërgjyshi do të nisë me finalen e Superkupës së Shqipërisë. Trajneri që zëvendësoi Besnik Prengën, pas angazhimit të bardhezinjve në Europa League, u rikthye në stolin e një skuadre elitare pas një pauze të gjatë dhe arsyet lidhen me projektin dhe filozofinë e klubit.

Këtu në Laç ka vite që kanë një skuadër aktore dhe faktore në Superligë. Klubi bazohet te djemtë e rinj, të cilët duan të promovohen.

Të dielën, bardhezinjtë luajnë përballë Skënderbeut. Ky është shansi për ta nisur edicionin me një trofe. Superkupa është një objektiv edhe i Mërgjyshit, që pas trofeve të fituar si lojtar me Partizanin dhe zv.trajner te Dinamo, tashmë kërkon kupën e parë në karrierë si trajner.

Trofeu është në derë, duhet ta luajmë një 90-minutësh. Skuadra ka shumë ndryshime nga sezoni i kaluar, ashtu si edhe kundërshtari.

Drejtuesi i stolit ka besim te skuadra, e cila është mësuar të realizojë misione në dukje të pamundura. Nga pjesëmarrja në Europë në sezonin e kaluar, kur të gjithë ishin mosbesues te grupi i ri në moshë i Laçit, për të vazhduar te mrekullia përballë Anorthosis në turin e parë kualifikues të Europa League.

Nuk mund të hysh në një garë apo në një ndeshje për trofe po nuk besove. Vetë grupi e ka këtë frymë të mbartur nga më përpara.

Objektivat e sezonit mbeten për një Laç protagonist në kampionat dhe në Kupë. Megjithatë, trajneri Mërgjyshi nuk preferon të flasë përpara kohe, edhe sepse ekipi ka ende nevojë për ndërhyrje në merkato.

Është për ta falënderuar presidentin, sepse nuk është nga ata që të vendosin në trysni pa sistemuar ekipin. Deri ku do të shkojmë do ta shohim rrugës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency