Bundesliga

Meritan Shabani, talenti shqiptar firmos me Bayernin (video)

Një talent shqiptar firmos kontratë profesioniste me Bayernin e Mynihut. Bëhet fjalë për pjesëtarin e skuadrës U-19 të klubit bavarez, Meritan Shabani, që ka nënshkruar deri më 30 qershor të vitin 2020 me kampionët e Bundesligës. Në faqen zyrtare të Bayernit, mesfushori me tipare sulmuese, i lindur më 15 mars të vitit 1999, shfaqet përkrah drejtorit sportiv, Hasan Salihamidzic, i cili theksoi:

“Meritani është një talent i madh dhe mjaft premtues, i cili ka kaluar në të gjitha ekipet e akademisë sonë. Jemi shumë të kënaqur që kemi mundur të nënshkruajmë një kontratë afatgjatë. Ai i ka treguar cilësitë e tij në stërvitje me ekipin e parë dhe në debutimin e tij më 28 prill ndaj Eintracht Frankfurt”.

Shabani, me prindër me origjinë nga Shtimja në Kosovë, është 1 metër e 85 centimetra i gjatë, konisderohet një lojtar me të ardhme, por nuk është aktivizuar me përfaqësueset e moshave të Gjermanisë, edhe pse është grumbulluar me U-18 për miqësoret me Irlandën dhe Irlandën e Veriut në nëntor të 2016—ës.

“Bayerni është klubi im,” – u shpreh talenti me origjinë nga Kosova. “Jam shumë i lumtur që po më jepet kjo mundësi. Do të punoj fort dhe do të mësoj shumë në ekipin e parë vitet që do të vijnë.”

Këtë sezon, 19-vjeçari Shabani ka shënuar 8 gola dhe ka dhënë 5 asiste në 20 takime në kampionatin e të rinjve. Ai gjithashtu ka luajtur në 6 ndeshje dhe ka realizuar një gol në “UEFA Youth League”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency