Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Meritoje një lamtumirë ndryshe”, mesfushori i Juves i pikëlluar për Allegrin

Rrallë ndodh të shkarkohesh nga posti i trajnerit menjëherë sapo ke fituar një trofe me skuadrën që drejton dhe ke realizuar objektivat e sezonit.

Adrien Rabiot kishte një lidhje të veçantë me Max Allegrin, tashmë ish-trajner i Juventusit pas triumfit në finalen e Kupës së Italisë ndaj Atalantës.

Mesfushori francez ka reaguar në lidhje me shkarkimin e teknikut nga Livorno, duke theksuar se 56-vjeçari nuk e meritonte një ndarje të tillë.

Lexo edhe: 

Do të mbahesh mend si një nga trajnerët më fitues të historisë së Juventusit. Meritoje një lamtumirë dhe ndarje ndryshe.

Faleminderit për gjithçka mister dhe paç fat”, shkruan 28-vjeçari nga Saint-Maurice në faqen e tij në “Instagram”.

127 ndeshje zhvilloi mesfushori me Allegrin në pankinë, gjatë së cilave ia doli të gjente rrugën e rrjetës në 16 raste.

11 prej tyre u realizuan në sezonin 2022/2023, më i miri për të në aspektin finalizues me bardhezinjtë nga Torino.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...