Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

“Meritonim më shumë”, Shehi: Gol i evitueshëm, pse u mërzita në fund

Tirana regjistroi humbjen e radhës në Europës. Bardheblutë u mposhtën 0-1 nga Zrinjski në “Air Albania”, dueli i parë i raundit të dytë në Conference League. Trajneri Orges Shehi foli pas ndeshjes për SuperSport, duke deklaruar se çfarë e mërziti në minutat e fundit.

Kemi bërë një ndeshje të mirë, meritonim më shumë. Më vjen keq që morëm një gol të evitueshëm, më vjen keq. Gabuam, pësuam gol, Tirana më pas reagoi dhe ishte në kontroll të topit, por duhet të kishim zgjidhur më mirë disa situata, si në presionin ndaj tyre.

Eksperienca? Na mungon pak organizimi nga poshtë, pasi luajmë me dy qendra me këmbë të djathtë. E zgjidhëm shumë mirë me Aleksin, por finalizimi nuk ishte i duhuri.

Meritonim më shumë, nuk është se skuadra u shpreh keq në fushë, përveç disa gjërave të vogla. Lojtarët i merrte dëshira për të qenë pranë portës, prandaj u mërzita pak në fund. Duhet të kërkonim Devid, rrezikuam të pësonim golin e dytë.

Kualifikimi? Besimi është prezent për ndeshjen e dytë”, deklaroi trajneri i Tiranës.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...