Premier League

“Merkato e çuditshme”, Conte ia thotë në sy presidentit Levy: Kam vizionin tim, unë ndërtoj strukturë!

Tottenham ishte një nga klubet për të cilët kishte më shumë pritshmëri në merkaton e janarit duke qenë se trajneri Antonio Conte kishte kërkuar përforcime për të tentuar një nga katër vendet e para të Premier League. Në fakt, Spurs ia dolën të nënshkruanin me Bentancur dhe Kulusevski nga Juventus megjithatë humbën garën për të marrë në organikë një si Delle Alli i cili zgjodhi Everton apo edhe Adama Traore i cili u tranferua te Barcelona.

Sakaq, kjo merkato duket se i ka lënë një shije të hidhur Contes, i cili nuk është stepur për t’ia shprehur pakënaqësitë presidentit Levy, ndërsa ka kërkuar që në vazhdim klubi të tregohet më i vëmendshëm në tregun e futbollistëve. “Nëse klubi dërgon në huazim lojtarë të cilët janë afruar në dy apo tre vitet e fundit (Bryan Gil apo Lo Celso) do të thotë se diçka është bërë gabim në menaxhim, nuk është normale të humbasim lojtarë në janar.

Edhe pse vendimin për të larguar futbollistë e kemi marrë së bashku, sërish përsëris se nuk është normale të largojmë futbollistë në janar. Duhet të jemi më të vëmendshëm për të ardhmen sepse është shumë e rëndësishme të rrisim nivelin teknik të skuadrës.

Shpresoj që idetë e mia t’ia kem përcjellë klubit sepse unë kam vizionin tim dhe jam këtu të ndihmoj skuadrën të përmirësohet. Në të kaluarën time, unë kam ndërtuar strukturë të mirë në secilin klub dhe janë skuadra të cilat kanë pasur vazhdimësi, edhe kur unë kam ikur”, u shpreh Conte.

Quiz/ Sa mirë e njihni Ligue 1?


Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency