Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Merkato e janarit/ Juventus synon De Paul dhe Fabian Ruiz, shifrat bëhen pengesë

Allegri paralajmëron të tijtë: Ndaj Lazios e vështirë, të sigurojmë zonën Champions
Allegri paralajmëron të tijtë: Ndaj Lazios e vështirë, të sigurojmë zonën Champions

Merkato e dimrit po afron dhe tashmë klubet janë duke bërë llogaritë, për emrat që iu duhen në ekipet e tyre.

Sipas raportimeve nga Italia, Juventus pritet të jetë aktiv në këtë merkato, ndërsa tashmë i ka dy emra të preferuar në listën e dëshirave.

Lexo edhe:

Klubi torinez raportohet se synon të afrojë Rodrigo De Paul dhe Fabian Ruiz, me dy lojtarët që shihen si më të përshtatshmit për të mbushur hapësirat e Pogba-s dhe Fagioli-t, të dy të ndëshkuar për të qëndruar jashtë fushës së blertë, francezi për doping, ndërsa italiani për baste.

Juventus ka nisur kontaktet me agjentët e dy lojtarëve dhe për argjentinasin Atletico Madrid kërkon 30 milionë euro, ndërsa spanjolli i Paris Saint-Germain ka një pagë prej 9 milionë euro bruto, shifra këto që mund t’i pengojnë si operacione, megjithatë Juves i duhen patjetër zëvendësuesit e Pogba dhe Fagioli-t.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...