Premier League

Merkato milionere për Championsin, Guardiola do qëndrojë gjatë te M.City!

Me Guardiolën që ka koleksionuar dy trofe rradhazi të Premier Leagues spanjolli ende nuk e ka fituar Kupën më të rëndësishme që ishte edhe një prej synimeve të nënshkrimit me të, të klubit anglez. Në këtë mënyrë duket se klubi nga Etihad Stadium është i gatshëm të mbështesë trajnerin dhe zgjedhjet e tij, sikundër ka bërë dhe më parë në fakt, me synimin arritjen e objektivit madhor të Champions Leagues gjatë edicionit të ardhshëm. Sipas asaj që shkruajnë mediat britanike Guardiola mund të ketë tanimë në dispozicion një buxhet prej 230 millionë eurosh gjatë merkatos së kësaj vere, me drejtuesit që shpresojnë të arrijnë shërbimet e një mbrojtësi, dy mesfushorëve dhe një sulmuesi klasi.

Eliaquim Mangala dhe Nicolas Otamendi mund të lirojnë hapësira për afrimin e Matthijs De Ligt, shërbimet e të cilit gjithashtu lakmohen me ngulm edhe nga Barcelona, ndaj The Citizens po lakojnë edhe emrin Harry Maguire të Leicester. Me  34-vjeçarin Fernandinho që projektohet drejt përfundimit të karrierës, City ka gjithashtu nëvojën për t’u përforcuar me një mesfushor dhe në këtë repart kanë identifikuar Rodrin si numrin 1 të listës së tyre të dëshirave.  Sa i takon sulmit, Joao Felix i Benficas dhe Luka Jovic i Eintracht Frankfurt që kërkohen edhe nga madrilenët e Realit janë emrat që kanë përfunduar në radarët e City-t. Gjithsesi me gjithë buxhetin madhor prej 230 milionë eruosh që Guardiola do të ketë në dispozicion mbetet për t’u parë se si do të zhvillohen ngjarjet për kampionët e Anglisë referuar problemeve të tyre të fundit me Fair Play-n Finaciar.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency