Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Merkato në Angli, Interi nis ofensivën për “xholin” e Arsenalit

Interi po tenton të rikthejë Takehiro Tomiyasu në Serie A. “Xholi” difensiv luan me Arsenalin prej verës së vitit 2021, kur u ble 19 mln euro te Bologna.

24-vjeçari aktivizohet në krahun e djathtë të mbrojtjes, në qendër, teksa bën mirë edhe rolin e “shkatërruesit” kur është e nevojshme.

Lexo edhe:

33 ndeshje numëron me kombëtaren japoneze, ndërkohë që nuk po arrin të sigurojë një fanellë titullari te nënkampionët e Anglisë.

Simone Inzaghi e pëlqen shumë Tomiyasun. Për kartonin e të cilit drejtuesit e Arsenalit kërkojnë minimalisht 10 mln euro.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....