Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Merkato në Itali, Liverpool ofron 50 mln € për një mbrojtës

Perr Schuurs, qendërmbrojtësi i Torinos, po kërkohet nga klube të rëndësishëm brenda dhe jashtë Italisë.

Holandezi po spikat me “Demat” dhe në të shkuarën Liverpool ka tentuar ta blejë nga Ajax.

“The Reds” tani thuhet se është gati të ofrojë 50 milionë euro për futbollistin e Torinos, i cili është vetëm 23 vjeç.

Lexo edhe: 

Trajneri Jurgen Klopp e pëlqen Schuurs, ndërkohë informacion për të kanë kërkuar edhe klubet italiane si Inter, Milan, Napoli dhe Roma.

Kuptohet që ato e kanë të vështirë të konkurrojnë me anglezët, nisur nga fuqia e tyre financiare. Torino e ka blerë mbrojtësin për 9 milionë euro nga Ajax.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...