Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Merkato në Serie C, Dortmundi në garë për adoleshentin e talentuar italian

Te Dortmundi janë gjithmonë të vëmendshëm në lidhje me talente të ndryshme. Në orbitën e nënkampionëve të Gjermanisë ka përfunduar një adoleshent italian.

Verdhezinjtë po monitorojnë prej kohësh Marco Delle Monache, sulmuesin e majtë që është në pronësi të Pescara Calcio, ekip që garon në Serie C, divizioni i tretë i futbollit italian.

17-vjeçari ka edhe dy vite kontratë me “Delfinët”, ndërkohë që është pjesë e kombëtares U17 të Italisë (nëntë ndeshje). Drejtuesit e Dortmundit po përgatitin një ofertë për ta transferuar në “Signal Iduna Park”.

Për talentin italian interesohen edhe Juventus, Fiorentina, Sampdoria dhe Sassuolo, konkurrencë të cilën Dortmundi shpreson ta fitojë dhe të bindë lojtarin të transferohet në Gjermani.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...