Futboll

Merkato për Champions, e skuadrave angleze

Skuadrat angleze kanë qenë më aktivet në këtë merkato janari, duke u përforcuar thuajse të gjitha dhe madje me emra të rëndësishëm. Ndonëse lufta për titullin kampion mund të quhet e përfunduar, pasi Manchester City ka ‘fluturuar’ në krye, e shkëputur ndjeshëm nga ndjekësit, duket se pjesëmarrja në Champions League ka bërë që skuadrat e tjera të ndërhyjnë për t’u përforcuar.

Kështu Liverpooli largoi Coutinhon, që gjithsesi nuk ishte aktivizuar shumë në pjesën e parë të sezonit dhe afroi një qendërmbrojtës mjaft të fortë si holandezi Virgil Van Dijk.

Manchester United realizoi gjithashtu një nga transferimet më të bujshme të merkatos së janarit, pasi mori nga Arsenali sulmuesin kilian Alexis Sanchez. Jose Mourinho kërkon t’i shkojë deri në fund kompeticionit më të rëndësishëm për klube dhe me Sanchez ka një armë më shumë për të arritur objektivin.

Edhe Chelsea i Antonio Contes nuk mbeti pas, ndonëse u duk më shumë si merkato për të plotësuar numrat. Kështu te blutë e Londrës u transferuan mbrojtësi Barkley, anësori Emerson Palmeiri dhe sulmuesi francez Olivier Giroud. Të 3 këta futbollistë pritet të shtojnë cilësinë e stolit të Contes, duke e bërë këtë të fundit të ndjehet më komod.

Manchetser City është një nga skuadrat më në formë për momentin, pasi kryeson bindshëm kampionatin anglez dhe nuk e fsheh as synimin për triumfin në Champions. Guardiola ka bërë një transferim të rëndësishëm, duke sjellë në Manchester ish mbrojtësin e Athletic Bilbaos, Aymeric Laporte.

Edhe Tottenham nuk mbeti pas, sepse solli në Londër fantazistin brazilian të PSG-së, Lucas Moura. Ndonëse kohët e fundit ka mbetur disi në hije, aftësitë e Lucas nuk vihen në diskutim dhe Pocchetino shpreson ta rikthejë edhe njëherë në nivele të larta.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency