Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Merkato shkurt/ Evans pranë kthimit në “Old Trafford”, City gjen te Rennes zëvendësuesin e Mahrez

Ish-lojtari i Leicester City-t, Jonny Evans, është shumë pranë rikthimit te Manchester United për 1 sezon. 35-vjeçari ka tërhequr vëmendjen e trajnerit holandez, Erik Ten Hag, gjatë periudhës parasezonale.

Irlandezo-veriori është produkt i akademisë së “Djajve të Kuq”, me lojtarin që u largua nga “Old Trafford” verën e vitit 2015. Klubi anglez është optimist për një marrëveshje afatgjatë me futbollistin, duke parë paraqitjet e tij në këtë muaj.

 

Manchester City ka identifikuar lojtarin që do të zëvendësojë Riyad Mahrez, që u largua drejt Arabisë Saudite. Në krye të listës së dëshirave të kampionëve të Europës qëndron futbollisti i Rennes, Jeremy Doku.

Së bashku me lojtarin, qytetarët kanë interes edhe për Michal Olise të Crystal Palace, por këta të fundit kërkojnë 50 milionë euro. Avantazh për City-n në nënshkrimin e Doku është dëshira e vetë anësorit për të kaluar në Premier League.

Lexo edhe:

Barcelona do të bëjë përpjekjen e fundit për të sjellë në “Camp Nou” portugezin Joao Cancelo. Pavarësisht interesit që kanë edhe për Ivan Fresneda, drejtuesit e klubit katalanas kanë objektiv primar mbrojtësin e Man. City-t.

Shitja e Dembelesë, që do të sigurojë të ardhura të konsiderueshme për arkat e “blaugranave”, me gjasa do të përdoren për të afruar futbollistin portugez. Cancelo ka zhvilluar ndeshje shumë të mira në miqësoret e muajit korrik. Barcelona ka tentuar edhe javë më parë për 29-vjeçarin, por ka marrë refuzim të menjëhershëm nga anglezët.

Arsenali po konsideron një mundësi për të transferuar mesfushorin Djibril Sow nga gjermanët e Eintracht Frankfurtit. Pavarësisht 200 milionë paundëve të shpenzuar në këtë merkato, “Topçinjtë” mbeten aktivë ne merkato.

26-vjeçari kërkohet dhe nga Lazio, por klubi anglez ka më shumë dëshirë për futbollistin. Kontrata e Sow skadon vitin e ardhshëm, çka mund të sjellë shitjen e lojtarit. Vlera në merkato përllogaritet të shkojë në 22 milionë euro, shifër kjo e përballueshme për arkat e Arsenal.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...