Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Merkato/ Sulmi në krizë, United piketon “gjigantin” e La Ligas

Manchester United po tenton një sulmues në merkaton dimërore. Reparti ofensiv i skuadrës së Ten Hag nuk ka prodhuar shumë gola deri tani.

Dhe drejtuesit e “Djajve të Kuq” kanë piketuar marokenin Youssef En-Nesyri si përforcimin e duhur për majën e sulmit.

Lexo edhe: 

26-vjeçari shtatlartë është pjesë e Sevillas prej janarit të vitit 2020, ndërkohë që numëron 17 gola me kombëtaren e Marokut, një nga surprizat më të bukura në Botërorin e fundit.

Drejtuesit e Sevillas po presin ofertë zyrtare nga Angli, teksa En-Nesyri shpreson që të arrihet sa më shpejt marrëveshja mes klubeve për të vijuar karrierën në “Old Trafford”.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...