Featured

Merkato Superiore/ Kukësi merr një portugez, Erzeni firmos me mbrojtësin e Shkupit

Abissnet Superiore uli siparin me Tiranën kampione dhe Vllazninë fituese të Kupës së Shqipërisë, teksa tashëm skuadrat kanë padyshim vëmendjen te merkatoja dhe 4 prej tyre edhe në eliminatoret e Kupave të Europës.

Më poshtë do të pasqyrojmë të gjithë lëvizjet zyrtare të 10 klubeve të Superiores, me artikullin që do të përditësohet vazhdimisht,orë pas ore, për t’u mbajtur të informuar mbi gjithçka nga merkatoja.

Për të mësuar më shumë mbi detajet e transferimit, mund të klikoni te emri i lojtarit që ju intereson dhe do të drejtoheni automatikisht në linkun e lajmit që konfirmon marrëveshjen.

Në përditësim…

Tirana:

Afrime:
Albano Aleksi (Mesfushor)
Florent Hasani (Sulmues)
Ardit Hila (Mesfushor)
Besir Iseni (Mbrojtës)
Lukman Hussein (Mesfushor)

Largime:
Erjon Hoxhallari (Mbrojtës)
Andri Stafa (Mesfushor)
Mario Beshiraj (Sulmues)
Engjëll Hoti (Mesfushor)
Gentian Muça (Mbrojtës)
Ardit Toli (Mesfushor)
Michael Ngo’o ? (Sulmues)
Enes Kuka (Mesfushor)

Laçi:

Afrime:
Luka Cucin (Mbrojtës)
Michael Babatunde (Mesfushor)
Mario Barjamaj (Mesfushor)
Segerso Geci (Sulmues krahu)
Ortelio Biba (Portier)
Klajdi Kuka (Portier)
Ariel Borysiuk (Mesfushor)
Dejan Vukiçeviç (Trajner)

Largime:
Alen Sherri (Portier)
Julian Shehu (Mesfushor)
Ardit Deliu (Mesfushor)
Aleksander Ignjatovic (Mbrojtës)
Bashkim Velija (Mbrojtës)
Iljasa Zylfiu (Sulmues)
Harmon Van Dave (Sulmues)
Dejan Zarubica (Sulmues)
Renato Malota (Mbrojtës)
Shpëtim Duro (Trajner)

Partizani:

Afrime:
Engjëll Hoti (Mesfushor)
Bruno Telushi (Mesfushor)
Matei Cvetanovski (Sulmues)
Bekim Rexhepi (Portier)
David Atanaskoski (Mbrojtës)
Jozef Menich (Mbrojtës)

Largime:
Albion Marku (Mbrojtës)
Stenio Junior
Kristi Kote (Mesfushor)
Aleksander Damcevski (Mbrojtës)
Milan Mirosavljev (Sulmues)
Herald Marku (Mesfushor)

Kukësi:

Afrime:
Skënder Gega (Trajner)
Jakup Berisha (Mesfushor)
Antonio Ilieski (Mbrojtës)
Ante Zivkovic (Sulmues)
Kristi Kote (Mesfushor)
Arbër Basha (Mesfushor)
Rimal Haxhiu (Mesfushor)
Francesko Hasaj (Mesfushor)
Ebert Cardoso Da Silva (Mbrojtës)
Tiago Ferreira (Mbrojtës)

Largime:
Diego Longo – trajner
Vasil Shkurtaj (Sulmues)
Pablo De Lucas (Mesfushor)
Ardit Hila (Mesfushor)
Emiliano Musta (Mbrojtës)
Vitor Feijao (Sulmues)
Dashamir Xhika (Portier)
Kristi Marku (Mbrojtës)
Kreshnik Bahtiri (Sulmues)
Zenel Gavazaj (Sulmues)
Gligorov (Mbrojtës)
Alija Krniç (Mesfushor)
Artion Puntus (Sulmues)

Vllaznia:

Afrime:
Lorik Boshnjaku (Mesfushor)
Dajan Shehi (Mbrojtës)
Kaina Nunez (Sulmues)
Rejan Alivoda (Mesfushor)
Kristijan Vulaj (Mesfushor)
Marko Juriç (Mbrojtës)
Herald Marku (Mesfushor)

Largime:
Ardit Krymi (Mesfushor)
Victor Da Silva (Mesfushor)
Fahrudin Djurdjevic (Sulmues)
Fallou Diagne (Mbrojtës)
Abdurrahman Fangaj (Mbrojtës)
Zinedin Mustedanagic (Mesfushor)
Mevlan Adili (Mbrojtës)
Uheid Hoxhaj (Mesfushor)
Klejdi Paloka (Mbrojtës)

Teuta:

Afrime:
Uheid Hoxhaj (Mesfushor)

Largime:
Albano Aleksi (Mesfushor)
Filip Ivanoviç (Mbrojtës)
Blagoja Todorovski (Mbrojtës)
Sebino Plaku (Sulmues)
Jahmir Hyka (Sulmues)
Asion Daja (Mesfushor)
Ruben Acquah (Mesfushor)

Kastrioti:

Afrime:
Zajsar Arapi (Sulmues)
Kevin Aliaj (Mesfushor)
Milos Stojanovic (Mbrojtës)

Largime:
Spartak Ajazi (Sulmues)
Edon Hasani
Kaina Nunes
Arbër Basha (Mesfushor)
Elton Vata (Portier)
Sokol Neziri (Mbrojtës)
Henry Okebugwu (Mesfushor)

Egnatia:

Afrime:
Edlir Tetova – Trajner
Nehar Sadiki (Mbrojtës)
Ilir Camaj (Sulmues)
Alen Sherri (Portier)
Emiliano Musta (Mbrojtës)
Abdurrahman Fangaj (Mbrojtës)
Erald Hyseni (Mesfushor)
Geri Selita (Mesfushor)
Arbin Zejnullai (Sulmues)
Flavjo Meçja (Sulmues krahu)
Redon Mihana (Sulmues)
Sodiq Atanda (Mbrojtës)
Jurgen Goxha (Mbrojtës)
Donald Mllugja (Mesfushor)
Fernando Medeiros (Mesfushor)
Renato Malota (Mbrojtës)

Largime:
Ndriçim Shtubina (Mesfushor)
Franc Ymeralilaj (Mbrojtës)
Ilir Allmuça (Mbrojtës)
Demir Imeri (Mesfushor)
Artur Magani (Sulmues)
Ildian Shyti (Mesfushor)
Gëzim Krasniqi (Mbrojtës)
Ilirid Ademi (Sulmues)
Besar Iseni (Mesfushor)

Bylis:

Afrime:
Marin Abazaj (Mesfushor)

Largime:
Biringueta
Ananias
Rafael Barbosa (Sulmues)
Roland Shkreli

Erzeni:

Afrime:
Xhevahir Kapllani (Trajner)
Dashamir Xhika (Portier)
Fernardinho (Mesfushor)
Ardit Peposhi (Mbrojtës)
Klevis Hasanbelli (Portier)
Gëzim Krasniqi (Mbrojtës)
Ardit Iljazi (Mbrojtës)

Largime:
Isli Hidi (Portier)
Xhulio Mehmeti (Mesfushor)
Fadil Meta (Mesfushor)
Albi Xhebrahimi (Sulmues)
Ditmir Beci (Mbrojtës)
Ersil Ymeri (Mesfushor)
Orian Xhemalaj (Mesfushor)

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency