Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Merkato te Man City, Barcelona vendos kusht për të pakënaqurin

Barça-Gate

Joao Cancelo dëshiron transferimin në La Liga. Anësori portugez u huazua te Bayern Munchen në merkaton e janarit, por karriera e tij nuk do të vijojë në Bavari.

28-vjeçari, i cili ka kontratë me Manchester City deri në vitin 2027, nuk preferon as rikthimin në Premier League. Pasi raportet e tij me trajnerin Guardiola janë prishur.

Lexo edhe:

Në skenë ka dalë Barcelona. Katalanasja Sport shkruan se agjenti i Cancelos, Joao Mendes është takuar me drejtuesit e Barcelonës.

Këta të fundit kanë vënë si kusht huazimin e lojtarit luzitan dhe uljen e kërkesave financiare të Manchester City.

Joao Cancelo shpreson të arrihet sa më shpejt marrëveshja mes dy klubeve për të nisur aventurën spanjolle.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...