Serie B

Merr fund ëndrra e Inzaghit, Venezia mbetet në Serie B

Merr fund në gjysëmfinalet e play-offit të Serie B ëndrra e Filipo Inzaghit për të rikthyer Venezian në Serie A në harkun e vetëm 2 sezoneve, tashmë ish sulmuesi i Milanit mund të firmosë për Bolognan e cila me shumë gjasa do të jetë skuadra e tij e re për sezonin e ardhshëm. Venezias i bënte punë vetëm fitorja në sfidën e kthimit ndaj Palermos në eRenzo Barbera, por skuadra e Superpipos jo vetëm që nuk fitoi por u mposht me rezultatin 1-0 nga siçilianët e Roberto Stellones të cilën fluturuan në finalen e play-off aty ku do të diskutojnë ngjitjen në Serie A për sezonin e ardhshëm. Një autogol i çuditshëm i lojtarit me më shumë eksperiencë në prapavijën e Venezias Maurizio Domizzit që në minutën e 5-të, i dha fitoren Palermos dhe i shuajti çdo shpresë Venezias për të luftuar deri në fund për rikthimin në elitën e futbollit italian. Në minutën e 88-të vendasit humbën edhe një 11-metërsh me sulmuesin La Gumina. Me rezultat të përgjithshëm 2-1 Palermo eliminoi Venezian dhe avancoi më tej.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top